Veebilehe paremaks toimimiseks palume teil nõustuda meie küpsiste kasutamise tingimustega. Kõik tingimused on loetletud siin:
Euronics küpsiste kasutamise tingimused
Selleks, et pakkuda sulle parimat võimalikku kasutuskogemust meie veebilehel, kasutame me
küpsiseid.
Mis on küpsis?
Küpsis (cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veeblehte külastades sinu seadmesse.
Milleks me küpsiseid kasutame?
Tänu küpsiste kasutamisele saame pakkuda paremat kasutuskogemust veebilehel, näiteks aitavad
küpsised meelde jätta sinu varasemaid külastusi ja veebilehel tehtud valikuid.
Veebilehte kasutades nõustud sellega, et kasutame küpsiseid:
kasutusharjumuste ja statistiliste andmete kogumiseks
parema klienditeeninduse pakkumiseks (online chat)
kasutaja eelistuste ja seadistuste meelde jätmiseks
kasutaja vajadustele sobivamate pakkumiste ja turundusteadete esitamiseks
Euronicsi lehel oleva sisu lihtsamaks jagamiseks sotsiaalmeedias
kasutaja vajadustele sobivamate pakkumiste ja turundusteadete esitamiseks
sisse logimiseks, lehe isikustamiseks ja vormide täitmiseks
sisu pakkumiseks (Youtube, Google maps, Flixmedia)
Mis tüüpi küpsiseid kasutame?
Sessiooniküpsised
Sessiooniküpsiseid ehk ajutised küpsised - kasutatakse iga kord, kui meie veebilehte
külastad ja need kustutatakse pärast veebilehitseja sulgemist. Ajutisi küpsiseid kasutatakse
näiteks võrgulehe keelevaliku, ostukorvi sisu meelde jätmiseks.
Püsivad küpsised
Püsivad küpsised jäävad kasutaja seadmesse alles ka pärast veebilehe sulgemist. Püsivatel
küpsistel on erinev aegumisperiood ning mõned neist jäävad kasutaja seadmesse päevadeks,
kuudeks või isegi aastateks. Püsivaid küpsiseid kasutatakse näiteks kasutaja eelistuste
meelde jätmiseks ning kasutajanime ja parooli salvestamiseks, et kasutaja ei peaks iga
külastusega uuesti sisse logima.
Kolmandate osapoolte küpsised Euronicsi lehel kasutatakse kvaliteetsema
sisu pakkumise, statistika kogumise ja reklaamide näitamise eesmärgil kolmandate osapoolte
küpsiseid. Kolmandate osapoolte privaatsuspoliitika ja tingimustega saate tutvuda küpsise
tootja lehel.
Flixmedia partnerid koos sinu valitud jaemüüjaga edastavad sulle ametlikku tootjateavet toote
kohta, mida plaanid soetada, ega osuta reklaamiteenust. Flixmedia töötleb sinu IP-aadressi
ainult tootja video, pildi või tekstiteabe edastamiseks, kuid ei salvesta sinu IP-aadressi
selle teenuse osana sinu jaemüüjale ega anna sinu IP-aadressi edasi kolmandatele pooltele
peale tehnoloogiapartnerite, kes toetavad teabe esitamist. Flixmedia ei töötle ega salvesta
sinu kohta mingeid muid isikuandmeid ega küsi neid kolmandatelt pooltelt. Kui sul on oma
IP-aadressi Flixmedia-poolse töötlemise kohta küsimusi, võta palun ühendust
GDPR@flixmedia.eu. Lisateabe saamiseks Flixmedia kohta külasta aadressi www.flixmedia.eu
Kuidas küpsiste kasutamist piirata ja neid kustutada?
Kasutaja saab kustutada seadmesse salvestatud küpsised ja ennetavalt vältida küpsiste
salvestamist tema seadmesse. Selleks tuleb kasutajal muuta veebilehitseja privaatsusseadeid.
Täpsemalt juhised leiab veebilehitseja kasutusjuhendist.
NB! küpsiste blokeerimise korral ei saa me tagada kodulehe korrektset toimimist.
Need küpsised on vajalikud selleks, et meie veebileht töötaks korrektselt. Nende küpsisteta ei tööta korralikult sellised tähtsad funktsioonid nagu lehel navigeerimine, tehingu turvaliselt sõlmimine ja info õigesti kuvamine. Veebilehe kasutaja ei saa neid küpsiseid välja lülitada.
Need küpsised aitavad veebilehel ja sellega seotud kolmandatel osapooltel näidata kasutajale asjakohaseid ja huvitavaid reklaame. Turundusküpsised jälgivad kasutaja käitumist veebilehel ning muuhulgas loovad seoseid kolmandate osapoolte veebilehtedega. Nende küpsistega kogutud info aitab luua kasutaja kohta turunduslikke seoseid.
Need küpsised parandavad veebilehe kasutamise kogemust ning salvestavad infot selle kohta, millised valikud on kasutaja teinud. Jõudlusküpsised lubavad näidata täiendavat sisu ning võimaldavad kasutada lehel rohkem erinevaid funktsioone.
Need küpsised on vajalikud selleks, et meie veebileht töötaks korrektselt. Nende küpsisteta ei tööta korralikult sellised tähtsad funktsioonid nagu lehel navigeerimine, tehingu turvaliselt sõlmimine ja info õigesti kuvamine. Veebilehe kasutaja ei saa neid küpsiseid välja lülitada.
Need küpsised aitavad veebilehel ja sellega seotud kolmandatel osapooltel näidata kasutajale asjakohaseid ja huvitavaid reklaame. Turundusküpsised jälgivad kasutaja käitumist veebilehel ning muuhulgas loovad seoseid kolmandate osapoolte veebilehtedega. Nende küpsistega kogutud info aitab luua kasutaja kohta turunduslikke seoseid.
Need küpsised parandavad veebilehe kasutamise kogemust ning salvestavad infot selle kohta, millised valikud on kasutaja teinud. Jõudlusküpsised lubavad näidata täiendavat sisu ning võimaldavad kasutada lehel rohkem erinevaid funktsioone.
Nõuanded ja soovitused parima külmkapi valimiseks ning populaarsed mudelid.
Külmkapp on asendamatu kodumasin igas kodus. Kui aga külmik läheb katki, hakkad uut kööki planeerima või vajad külmikut suvilasse, on oluline teada, mida külmkapi valimisel silmas pidada.
Selles artiklis toome välja kõige olulisemad omadused ja funktsionaalsused, millest lähtuda parima külmkapi valimisel ning tutvustame mõningaid parimaid külmikute mudeleid, mis on Euronicsis saadaval.
Millist tüüpi külmikut valida?
Tavaline ehk klassikaline külmkapp koosneb jahutuskapist ja sügavkülmikust, pakkudes piisavalt ruumi nii värske- kui külmutatud toidu hoiustamiseks. Standardsel külmikul asub sügavkülmkamber all või üleval. Üleval asuva sügavkülmaga külmkapid on taskukohasemad, samas all asuva sügavkülmaga külmikud pakuvad rohkem mugavust eelkõige neile, kes kasutavad sügavkülmikut tihemini. Samuti on enim tarbitavad toiduained rohkem silmade kõrgusel ja paremini organiseeritavad. 190 cm kõrgusega külmikud on populaarseim valik enamiku perede igapäevase toidu ja jookide optimaalseks paigutamiseks.
Jahekapp on üldjuhul ilma sügavkülmikuta ja see on võrreldes klassikalise külmikuga energiasäästlikum. Jahekapp on hea valik kui sul puudub vajadus sügavkülmiku järgi või kui kodu interjööri sobiks paremini eraldiseisev jahekapp ja sügavkülmik või sügavkülmkirst.
Kahepoolne (side-by-side, SBS) külmik on pilkupüüdev, keskelt kahe uksega avanev külmkapp, mis on ideaalne valik suurematele perele või kui soovid toitu ja joogipudeleid paremini organiseerida. Side-by-side tüüpi külmkappidel on jahutuskapp ja sügavkülmik kõrvuti, võimaldades lihtsat ligipääsu mõlemale osale. Paljud kahepoolsed külmikud on varustatud uksele integreeritud jäämasina ja veedosaatoriga ning nutikate funktsioonidega nagu klaasuksele koputusega külmiku sisu vaatamine ilma ust avamata.
Minikülmik sobib ideaalselt väiksemasse kööki, suvilasse või ühiselamutuppa. Väike külmkapp on vaatamata oma kompaktsusele kasutajasõbralik ning energiatõhus. Minikülmikud sisaldavad sageli ka väikest sügavkülmiku sektsiooni.
Integreeritav külmik sulandub köögimööbliga, luues ühtse ja minimalistliku mulje. Integreeritavad võivad olla nii külmikud, sügavkülmikud, jahekapid kui ka veinikülmikud. Integreeritud külmkapi valimisel on ukse tüüp kriitilise tähtsusega, olgu selleks siis siinidega või uks uksele paigaldusviis. Lisaks saab ukse poolsust üldjuhul muuta. Sõltumata sinu köögi suurusest või disainist, leiad Euronicsist alati enda vajadustega sobiva integreeritava tehnika.
Veinikülmik on mõeldud veinide ideaalsel temperatuuril hoidmiseks, pakkudes täpset temperatuuri seadistamist vastavalt veinisordile. Veinikülmikud on saadaval nii eraldiseisvana kui integreeritavana.
Turul on lai valik erinevaid külmkappe, alates energiasäästlikest külmkappidest ja retro külmikutest, kuni jäämasinaga külmikuteni, mis muudab õige valiku tegemise parajaks väljakutseks. Külmkappide hinnad varieeruvad sõltuvalt suurusest, energiatõhususest ja lisafunktsioonidest.
Otsides parimat külmkappi, tasuks enne ostu endalt küsida: millist tüüpi külmik sobib kodu interjööriga ja pere vajadustega, kas külmik on piisavalt suur, et mahutada ära kõik vajalikud toidud ja joogid, kas külmkapp peab olema sügavkülmaga või ilma, või kas külmikul on piisavalt funktsioone, et tagada piisav kasutusmugavus? Vastused nendele küsimustele aitavad sul leida hea külmkapi. Lisaks on veel teisigi olulisi kriteeriume, mida enne külmiku ostu kaaluda.
Energiatõhusus (skaala A-G). A klassi külmikud on kõige energiasäästlikumad ning G klassi külmikud tarbivad kõige enam elektrit.
Müratase. Enamus tänapäevaseid külmikuid on üsna vaiksed, tekitades umbes 33-42dB müra.
Külmkapi suurus ja mahutavus. Mõõda täpselt ära kõrgus, laius ja sügavus, kuhu külmik on planeeritud. Korraliku õhutuse tagamiseks võiks tagaseina ka natuke vahet jätta. Lisaks külmkapi mõõtmetele hinda ka toidu hulka, mis peaks külmkappi ära mahtuma.
Kasutusmugavus. Reguleeritavad riiulid, LED- valgustused, alarmid, ukse käelisuse muutmine ja WiFi funktsioonid külmikutel, teevad elu palju mugavamaks.
Kas integreeritav külmik või eraldiseisev külmkapp? Kui sinu sooviks on ühtne välimus, eriti avatud köökide puhul, siis vali integreeritud külmik, mis sulandub mööbliga üheks, luues puhta üldmulje.
Hind. Külmikuid leidub erinevas hinnaklassis, alates 160 eurost kuni 6400 euroni. Hinnaklass sõltub brändist, funktsionaalsustest, mahutavusest ja energiaklassist. Valik tuleks teha oma vajaduste, funktsioonide ja kasutusmugavuse põhjal. Energiasäästlikumad külmikud võivad küll ostuhetkel olla kallimad, kui pikemas perspektiivis säästavad raha.
Oluline on see, et valitud külmik vastaks kodu vajadustele, oleks keskkonnasõbralik, töötaks vaikselt ja tarbiks vähe energiat.
Külmikute funktsioonid ja mugavused
Viimaste aastate jooksul on külmikute funktsionaalsuste ja mugavuste hulk märkimisväärselt laienenud, järgnevalt toome mõned populaarsemad funktsionaalsused, mida külmikute puhul sageli otsitakse.
Kiirjahutus ja kiirkülmutus. Kiirjahutamise funktsioon (Power Cool, Super Cool, Fast Cool jt) langetab külmiku jaheosa temperatuuri lühiajaliselt kuni 2°C-ni, et kiiresti jahutada värskelt ostetud toiduaineid, samas kui kiirkülmutuse funktsioon (Power Freeze, Super Freeze, Fast Freeze jt) langetab sügavkülmiku temperatuurile 24°C, et kiirelt maha jahutada äsja lisatud toidud, säilitades vitamiinid ja kaitstes juba külmikus olevate toiduainete säilitustingimusi.
Puhkuserežiim ja energiasäästurežiim. Puhkuserežiim (Holiday) hoiab temperatuuri jahekapis +14°C ja sügavkülmikus -18°C juures, kaitstes sellega külmutatud toiduaineid ja takistades samal ajal jahekapis energia raiskamist. Energiasäästurežiim (Energy Saver) hoiab temperatuuri jahekapis +8°C ja sügavkülmkapis -16°C.
NoFrost (Frost free, Multiflow, NeoFrost) ehk automaatne sulatamine takistab jää tekkimist külmiku seintele. No Frost tehnoloogia aitab hoida toitu kauem värskena, säilitades ühtlase ja optimaalse temperatuuri.
Inverterkompressor vähendab temperatuuri kõikumist, on tavalisest kompressorist vaiksem ja töökindlam.
Smart conversion. Võimalik muuta sügavkülmik jahutuskapiks, et hoiustada rohkem värsket toitu või üldse sügavkülmik välja lülitada, et säästa energiat. Saadaval Samsungi külmikutel.
Metal Cooling. Külmiku tagaseinas asuv metallist jahutuskanal, mis aitab toidul paremini säilida ka pärast korduvat ukse avamist. Loob ka luksuslikuma välimuse ja seda on lihtne puhastada.
Niiskust reguleerivad sahtlid. Kuiv säilituskeskkond 0°C lähedasel temperatuuril on ideaalne kala ja liha säilitamisel ning niiske säilituskeskkond on parem pakendamata toiduainete jaoks nagu puu ja juurviljad, millel on kõrgem omaniiskus.
Vee- ja jääautomaat tagab piiramatu ja kiire ligipääsu külmale veele ja jääle. Üldjuhul integreeritud külmiku ukse sisse.
Lahtise ukse alarm. Ukse alarmi funktsioon hoiatab kui külmiku sisetemperatuur tõuseb liiga kõrgeks näiteks kui uks jäi lahti.
Muud mugavused. Led- valgustus, uste käelisuse muutmine, Convert funktsioon, mis võimaldab terve sügavkülmiku osa muuta külmikuks jpt.
Lisaks on külmikutel ka palju nutikaid funktsioone, nagu Wi-Fi-ühendus, puuteekraanid ja hääljuhtimine, mis võimaldavad jälgida ja muuta temperatuuri, jälgida toiduvarusid ja seada meeldetuletusi. Smart Diagnosis tehnoloogia, mis aitab kiirelt ja õigesti diagnoosida külmikuga seotud probleeme. See rakendus näitab lisaks veaotsingu teabele ka hoolduse seisukorda ja üldisi nõuandeid.
Vaata ka allolevat video, kus on lühidalt välja toodud, mida sa peaksid silmas pidama külmiku valimisel.
Parimad külmkapid
Külmikute brändid, nagu Liebherr, Bosch, Hisense, Samsung, Beko ja LG, on jätkuvalt ühed parimad külmikute tootjad turul, pakkudes kvaliteeti, vastupidavust, energiatõhusust ning kasutajasõbralikke ja uuenduslikke funktsioone.
Liebherr ja Bosch külmikud on tuntud täpse temperatuurikontrolli poolest, kasutades erinevaid säilitustehnoloogiaid, nagu Liebherr'i BioFresh ja Bosch'i VitaFresh, mis tagavad toiduainete pikema säilivuse.
Samsung, LG, Hisense ja Beko külmikud on tuntud nutikate funktsioonide poolest. Samsung pakub näiteks Family Hub tehnoloogiat, mille keskseks osaks on puutetundlik ekraan külmiku esipaneelil, võimaldades juurdepääsu retseptidele, kalendrile, voogedastusteenustele ja muule.
LG külmikute üks silmapaistvamaid funktsioone on InstaView Door-in-Door, mis võimaldab külmiku sisu näha ilma ust avamata. Lisaks sellele on külmkapil eraldi avatav uks, võimaldades kiiret juurdepääsu sageli kasutatavatele toiduainetele.
Hisense külmikute üks mugavamaid funktsioone on Convert funktsioon, mis võimaldab terve sügavkülmiku osa muuta külmikuks, et hoiustada rohkem värsket toitu.
Mainitud brändide külmikud on tuntud kvaliteedi, vastupidavuse ja usaldusväärsuse poolest, tagades seeläbi meelerahu ja kindlustunde ostjatele.
Kui sinu sooviks on tuua koju teatud ajastu hõngu, siis võiks sinu valik olla Snaige retro külmik või Gorenje külmik, mis paistab silma nii oma disaini kui AdaptTech tehnoloogia poolest, mis tunneb ära sinu harjumused.
Oluline on valida just sulle parim külmkapp, mis vastab sinu vajadustele ja soovidele.
Populaarsed külmikute mudelid
Whirpool W7X83TKS
Kui otsid energiasäästlikku, lihtsa disaini ja hea ruumilahendusega külmikut, siis Whirpool W7X83TKS eraldiseisev külmik võiks just sulle sobida. Tänu NoFrost funktsioonile ei pea seda kunagi sulatama ning nutika 6th SENSE tehnoloogia andurid kohandavad automaatselt temperatuuri uue toidu lisamisel, vähendades energiakulu.
Hisense RB372N4AWE
Kui otsid taskukohasemat külmikut ja viibid palju kodust eemal, siis Hisense RB372N4AWE on hea valik. Külmikul on erinevad nutikad funktsionaalsused nagu Multi Air Flow, mis jaotab õhu ühtlaselt kogu külmikuosas, Go'n'Save puhkuserežiim, mis aitab energiat säästa, kui oled pikemat aega eemal ja kiirkülmutus funktsioon, mis jahutab kiirelt suuremad toidukogused, samal ajal sälitades nende maitse ja toitained. Lisaks saab ukse avamise suunda soovi korral muuta.
Bosch KGN49VXCT
Kui otsid paindlikku ja mahukat külmkappi, siis Bosch KGN49VXCT külmik on ideaalne valik. Tänu ainulaadsele kondensaatoritehnoloogiale, kus puudub kondensatsiooni tekkimise oht, saab külmikut paigutada ükskõik kuhu, kasvõi otse köögimööbli kõrvale, tekitades ühtlase välimuse. Külmikul on mitmed funktsioonid toidu värskena hoidmiseks nagu VitaFresh XXL 0 °C ruumikad sahtlid liha, kala ja puuviljade ideaalsel temperatuuril hoidmiseks. NoFrost ei lase külmikusse jääl tekkida ja Multi Air Flow funktsioon tagab ühtlase temperatuuri ja niiskusetaseme külmiku igas osas.
Samsung RB34C675ES9/EF
Kui otsid seest mahukat, aga standardmõõdus külmikut, siis võiks su valik olla Samsung RB34C675ES9/EF Space Max tehnoloogial™ põhinev külmik, mis tekitab külmiku sisemuses lisaruumi ilma energiatõhususes järeleandmisi tegemata. Tänu SmartThings Home rakendusele (Saadaval iOS ja Android seadmetele) saad energiatarbimisel pidevalt silma peal hoida. All-Around Coolingu funktsioon kontrollib regulaarselt külmiku temperatuuri ja tänu digitaalsele invertertehnoloogiale töötab külmik ülimalt vaikselt.
LG GBV5140DPY.APYQEUR
LG GBV5140DPY.APYQEUR stiilne ja hea mahutavusega külmik on varustatud mitmete nutikate funktsionaalsustega nagu Fresh Converter, mis tagab optimaalse temperatuuri konkreetse toiduaine jaoks, LINEARCooling tehnoloogia vähendab temperatuurikõikumisi, hoides toidu värskena, DoorCooling+ tagab kiirema jahutuse, mis jaotub ühtlaselt ukse külgedele ja Smart Diagnosis aitab välja selgitada külmikuga seotud probleeme. LG külmkappi on mugav paigutada ka suuri esemeid tänu kõrgematele riiulitele ning selle disain sulandub kenasti kapisüsteemidega ühtseks.
Whirpool WHC18T132
Kui otsid integreeritavat külmikut, et luua köögis ühtne tervik, siis Whirpool WHC18T132 6th Sense tehnoloogiaga külmik on hea valik. Külmik pakub paindlikku ruumikasutust toidu ja jookide paigutamiseks, FreshBox 0° sahtel hoiab puu- ja juurviljad kuni 15 päeva värskena, tagades toiduainete optimaalse niiskuse ja TotalNoFrost tehnoloogia ei lase külmiku sisemusse jääl tekkida.
Hisense SBS RS840N4ACF (side by side)
Kui pere on suur või vajad rohkem ruumi toidu paigutamiseks, siis kahepoolne Hisense RS840N4ACF SBS külmik on hea valik. NoFrost funktsioon ei lase jääl tekkida, Multi Air Flow funktsioon tagab ühtlase temperatuuri ja niiskusetaseme külmiku igas osas ning kiirkülmutus ja kiirjahutuse funktsioon aitavad säilitada toiduainete värskust ja toitaineid.
Külmikute energiamärgise tähendused
Sügavkülmikutärnid
Sügavkülmiku funktsionaalsuse hindamisel on oluline vaadata ka tärne, mis näitavad miinimumtemperatuure sügavkülmikus, et teada kaua võib toitu sügavkülmikus hoida. Järgnevalt ülevaatlik sügavkülmiku tärnide tähenduse tabel.
Külmikute kliimaklassid
Külmikuid toodetakse kasutamiseks erisugustes keskkonnatingimustes, millele vastavalt jagunevad kapid mitmesse kliimaklassi. See klass määrab kindlaks ümbrustemperatuuride vahemiku, milles külmik võib kestvalt normaalselt töötada.
SN (subnormal). Kasutamiseks ümbrustemperatuuri vahemikus 10–32 ºC.
N (normal). Kasutamiseks eluruumis (harilikult köögis vahemikus 16–32 ºC.
ST (subtropical). Kasutamiseks vahemikus 18–32 ºC.
T (tropical). Kasutamiseks vahemikus 18–43 ºC.
Kapi paigalduskoha valikul on kasulik meeles pidada, et kõrgema ümbrustemperatuuri korral tarbib külmkapp rohkem elektrit, sest kompressor lülitub sagedamini tööle.
Parima külmkapi valimine võib alguses tunduda paras peavalu, arvestades tehnoloogia arengut ja valikuvõimaluste mitmekesisust. Kui hindad kõige olulisemaid omadusi nagu külmiku tüüp, suurus ja mahutavus, energiamärgis, müratase, vajalikud funktsionaalsused ja hinnatase, muutub otsuse tegemine lihtsamaks.
Kui oled huvitatud parimate külmkappide uusimatest mudelitest, siis kõige olulisem on meeles pidada, et õige valik peaks sobima pere vajaduste, ruumi olemasolu ja ootustega funktsionaalsuste suhtes. Vaata kõiki külmikuid.
Kui endiselt kõhkled oma valiku osas, siis võta meiega ühendust ja meie eksperdid aitavad sul kindlasti teha sobiva valiku.