Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 18. november 2024

Kuidas valida nutikella?

Olulised valikukriteeriumid ja parimad nutikellad 2024 - 2025. aastal.

Mehel käed risti rinnal randmel suure korpusega nutikell


Nutikell on tänapäeval palju enamat kui lihtsalt ajanäitaja randmel - see on justkui isiklik kaaslane, mis jälgib sinu pulssi, loeb samme, kuvab sõnumeid otse randmelt, meenutab vajadust püsti tõusta ja liikuda, juhatav teed ning toimib isegi maksevahendina. Kuidas aga teada, millist nutikella valida

Järgnevas artiklis tutvustame:
  • Kõige olulisemad valikukriteeriumid nutikella valimisel
  • Ülevaade parimatest nutikelladest 2024. aastal Euronicsi tootevalikus

Kuidas valida nutikella?

Kantavad nutiseadmed võib jagada kolme kategooriasse – nutikell, spordikell ja aktiivsusmonitor. Parima nutikella valimisel tasub endalt kõigepealt küsida, milline omadus või funktsionaalsused on just sulle kõige olulisemad. Olgu selleks mõni konkreetne treeningu- või tervisefunktsioon, nutiomadused (teavitused sõnumitest ja kõnedest, rakendused jne), disain, aku vastupidavus või midagi muud. Järgnevalt toome välja põhikriteeriumid, mida kaaluda enne nutikella ostmist.

Nutikella disain

Nutikellade disaini valik on väga lai, alatest klassikalistest kuni innovaatiliste mudeliteni. Naiste- ja meeste nutikellad on oma funktsionaalsuselt üsna sarnased. Peamised erinevused on disainis, korpuse suuruses ja teatud füüsilistes omadustes. Vali nutikell, mis tundub randmel mugav ja mille disain sobib sinu elustiiliga. Vahetatavad kellarihmad pakuvad laia valikut igale maitsele.
  • Nutikell meestele on tavaliselt suurema korpusega, neutraalsema värvi- ja disainivalikuga, mis sobib nii tööl kui vabal ajal kandmiseks.
  • Nutikell naistele on sageli väiksema korpusega, lühema ja peenema rihmaga ning laiema värvivalikuga
Huawei nutikellad pakuvad kõige klassikalisemat välimust, mille tippmudelid on titaankorpuse ja safiirklaasiga. Apple Watch, Samsungi nutikellad ja Garmini nutikellad on stiilse, kuid natuke sportlikuma välimusega, millest esimesel kandilisem korpus ja teistel ümaram.

Garmini spordikellad on jõulisemad, Garmin Venu seeria aga oluliselt sihvakam. Polar ja Suunto on õhemad ning minimalistlikult sileda viimistlusega.

Nutikella ühilduvus ja aku kestvus

Nutikellade opsüsteem määrab selle funktsionaalsuse ja ühilduvuse teiste seadmetega. Kõige nutikamad kellade opsüsteemid on Apple Watch OS ja Google Wear OS. Kui esimene tuleb vaid Apple Watchiga, siis Wear OSi leiab erinevate kellade seest – tuntumad nendest Samsung Watch.

Nutikelladega saab rääkida, maksta, vastata teavitustele, valida sadade rakenduste hulgast ning loomulikult ei puudu head tervise- ja treeningu funktsioonid. Siiski tasub meeles pidada, et mida nutikam kell on, seda tihedamini tuleb seda laadida. Näiteks Apple Watch OS-ga või Wear OS-iga kella tuleb laadida pigem iga päev, ühe laadimisega võib nutikell parimal juhul vastu pidada kaks kuni kolm päeva.

Aku kestvus sõltub suuresti ka nutiseadme kasutamisest – kas ekraan on pidevalt aktiivne, kui palju kasutatakse treeningu funktsioone ja GPS-i ning kui hoolikalt nutikell terviseparameetreid jälgib. Huawei GT-seeria nutikellade aku kestvus on kuni kaks nädalat ning pideva ekraanikuva kasutuse puhul võib vastu pidada vähemalt nädala. Garmini Venu seeria aku eluiga on umbes 4-8 päeva, aga spordikella kategooriasse kuuluva Fenix 8 seeria puhul võib arvestada 10-30 päevaga.

Nutikella treeningu ja tervisefunktsioonid

Igapäevaseks kasutamiseks ja tervise jälgimiseks piisab vaid põhilistest nutikella funktsionaalsustest nagu pulsi ja sammude lugemine, une jälgimine, sissetulevate kõnede ja sõnumite vastuvõtmine ja kontaktivaba maksevõimalus.

Kui aga soovid parandada oma kehalist võimekust ja teed aktiivselt sporti, siis tuleks vaadata nutikellasid, mis pakuvad spordispetsiifilisi andmeid ja funktsioone nagu vererõhu jälgimine, GPS ja navigeerimisevõimalus, EKG, sisseehitatud treeningud ja muud kasulikud seadistused.

Huawei Watch D2 nutikell vererõhumõõtjaga on üks parimaid kui otsid nutikella, mis pakub täpset ambulatoorset vererõhu jälgimist, reaalajas tervisenäitajate jälgimist ning nutikaid elustiilifunktsioone.

Vastupidavus

Nutikella vastupidavuse võtmetegurid on korpuse materjal ja kaitseaste.

Vastupidavus algab materjalidest, roostevabateras või alumiinium tagavad, et kella korpus on vastupidav igapäevases kasutuses. Safiir- või gorilla-klaasist ekraaniga mudelid on kriimustuste ja kahjustuste eest paremini kaitstud.

Nutikella kaitseaste näitab, kui hästi peab see vastu niiskusele, tolmule ja löökidele. Populaarsemad kaitseasted on 10ATM, 5ATM või IPX6.
  • 10ATM seade peab vastu 100 meetri veesurvele. Nutikella võib kanda ujumise või sukeldumise ajal.
  • 5ATM tähendab, et seade peab lühiajaliselt vastu kuni 50 meetri sügavusele. Nutikella võib kanda basseinis ujumise või duši all käimise ajal, kuid see ei sobi aktiivsemateks veealasteks tegevusteks, kus esineb suurem veesurve.
  • IPX6 klassifikatsioon tähendab, et kell peab vastu vihmale või veepiiskadele, kuid ei sobi vette minekuks.

Parimad nutikellad Euronicsis

Apple Watch – iPhone kasutajaliides ja innovatsioon

Apple'i seadmed on tuntud oma kasutusmugavuse poolest Apple'i „ökosüsteemis“ - neid on lihtne ühendada ja kasutada. Apple Watch nutikella eristab ka moodne ja esteetiline disain ning innovaatilisus. WatchOS-i uuendustega lisanduvad kellale pidevalt uued funktsioonid, näiteks erinevad spordirežiimid, interaktiivsed rakendused ning võimalus juhtida muusikat ja teisi seadmeid.

Samsung Galaxy Watch – androidi ühilduvus ja mitmekülgne funktsionaalsus

Samsung Galaxy Watch ühendab stiilse disaini ja mitmekülgsed AI-toega tervisejälgimise funktsioonid, nagu südame löögisageduse mõõtmine ja GPS, pakkudes samal ajal pikaajalist akukestvust ja nutikaid funktsioone, nagu kõnede vastamine ja sõnumite saatmine otse randmelt. Tänu oma vastupidavusele ja platvormiülesele ühilduvusele on see suurepärane valik nii igapäevaseks kandmiseks kui ka aktiivseks elustiiliks.

Garmin – vastupidavus, atraktiivne disain ja sportlikud rakendused

Garmini nutikellad on tuntud oma spordikeskse ja vastupidava disaini poolest, muutes need ideaalseks valikuks aktiivse eluviisiga inimestele. Sageli peetakse neid spordikellade seas parimateks tänu erifunktsioonidele, mis aitavad sportlastel oma tulemusi optimeerida. Spetsiaalsed funktsioonid aitavad sportlastel oma sooritust optimeerida. Kuid Garmin ei piirdu ainult spordiga, nende nutikellad pakuvad funktsioone ka neile, kes pööravad suurt tähelepanu oma üldisele heaolule.

Huawei – Androidi kasutajaliides ja atraktiivne hind

Huawei nutikellasid ei erista mitte ainult elegantne disain, vaid ka suurepärane liides Android-telefonidega. Need kellad võimaldavad kasutada populaarseid rakendusi, saada teateid ja jälgida tegevusi ilma katkestusteta. Üks suurimaid eeliseid on atraktiivne hinna ja kvaliteedi suhe.

Naise randmel Garmin Lily 2 nutikell

Parimad nutikellad naistele

Hinnates klientide eelistusi ja tagasisidet, näeme, et parimad nutikellad naistele on Apple, Samsung, Garmin ja Huawei. Siin on mõned populaarsemad mudelid:

Apple Watch Series 10 GPS - Apple Watchi seeria uusim nutikell, millel on veelgi õhem disain ja laiem ekraan. Nendel kelladel on täpsemad tervisemõõtmise sensorid, mis aitavad mitte ainult spordis, vaid ka igapäevaelus. Kell aitab tuvastada näiteks unehäireid ja annab neist märku.

Samsung Galaxy Watch7 - see tehisintellektiga igapäevane kaaslane on ideaalne valik neile, kes otsivad ülitäpset tervise jälgimist. Uued sensorid jälgivad südame löögisagedust, unemustreid ja muid terviseandmeid.

Garmin Lily on disainitud spetsiaalselt naistele, ühendades endas elegantse disaini ja tervise jälgimise võimalused. Ideaalne peenema randmega naisele. Garmin Fenix 8 seeria seevastu on robustsem ja mitmekülgsemate funktsioonidega, suurepärane valik aktiivsele naisele, kes armastab lisaks treeningutele ka matkata ja ujuda.

Huawei GT 5 seeria paistab silma oma klassikalise välimuse ja pika akukestvuse poolest. Kellal on lai valik treeningufunktsioone ja AI-juhitud treeninguplaanid eesmärkide saavutamiseks. See on suurepärane valik naisele, kes otsib keskmises hinnaklassis, usaldusväärset ja vastupidavat nutikella.

Mees matkamas mägedes Huawei watch 5 Pro randmel

Parimad nutikellad meestele

Garmin, Apple ja Huawei on meeste jaoks kõige populaarsemad nutikellade brändid. Siin on mõned populaarsemad meeste nutikella mudelid:

Garmin Fenix 8 on Garmini uusim nutikell, tõeline seikluskaaslane, mis ühendab endas ülitäpse GPS-i ja vastupidavuse igas olukorras. Fenix 8 seeria iga detail on kohandatud aktiivsele ja terviseteadlikule eluviisile, olles hea kaaslane treeningutel, mägedes matkamisel või ujumisel.

Apple Watch Ultra 2 on vastupidava titaanist korpuse ja safiirkristallist ekraaniga, pakkudes 100 m veekindlust, kuni 36 tundi kestvat akut, rohkelt funktsioone, sh. ujumise ja jalgrattasõidu – ideaalne nutikell nõudlikele seiklejatele ja spordisõpradele.

Huawei GT5 seeria eristub oma hinna ja muljetavaldava akukestvusega. Nutikell pakub mitmekülgseid AI-toega funktsioone. Kell suudab jälgida südame löögisagedust, stressitaset, une kvaliteeti ja hapnikutaset veres (SpO2).

Parim nutikell lastele

Hea nutikella valimisel lapsele võiks arvestada kolme põhilise aspektiga, et nii laps kui vanemad oleksid õnnelikud.
  • Vastupidavus - nutikellad lastele peaksid olema valmis kõigeks, mustuseks, veeks, löökideks.
  • Tervislikke harjumusi kujundavad funktsionaalsused – sammude loendur aitab saavutada aktiivsuse eesmärke. Mängulisus preemiapunktide korjamise näol lisab veelgi motivatsiooni liikumiseks.
  • Turvalisus - lapsed tahavad end tunda iseseisvana ja vanemad soovivad meelerahu. Sellepärast ongi laste nutikellade hinnatumaid omadusi võimalus helistada ühe nupuvajutusega või saata häälsõnumeid. Lisaks saavad vanemad jälgida, kus laps parasjagu viibib ja kohandada kooli- ja turvaseadeid.
Euronicsi tootevalikust leiab Xplora XGO3 ja Xplora X6Play nutikellad.

Mees mujumas avameres Garmin Fenix 8 randmel

Parim spordikell

Hea spordikella valimisel tuleks esmalt mõelda, millist liiki kehalist tegevust sa kõige sagedamini teed. Vali spordikell, mis sobib sinu spordialaga – jooksjana vajad täiustatud jooksufunktsioone ja ülitäpset GPS-i, jalgratturina vajad ühilduvust mitmete jalgrattatarvikutega, ujujana aga veekindlust. Kui aga harrastad erinevaid spordialasid, siis vali mitmekülgne spordikell. Järgnevalt mõned olulisemad funktsioonid, mis võiksid olla sulle kasulikud, et optimeerida treeninguid ja hoolitseda oma tervise eest.

Funktsioonid

  • Pidev südame löögisageduse jälgimine võimaldab vaadata, kuidas sinu keha reageerib treeningule ja optimeerida treeningu intensiivsust.
  • GPS-jälgimisfunktsioon on eriti kasulik teatud spordialade harrastajatele, kuna see võimaldab täpselt mõõta distantsi, kiirust ja jälgida marsruuti.
  • Kõrguse mõõtmine võib olla eriti kasulik mägispordi harrastajatele, sest see võimaldab jälgida kõrgust ja vertikaalset tõusu.
  • Nutikelladel on sageli spetsiaalsed spordirežiimid (jooksmine, jalgrattasõit, ujumine, jõutreening jne), mis kohandavad jälgimisparameetrid konkreetsetele tegevustele.
  • Kalorite arvestamine aitab jälgida oma energiabilanssi ja saavutada oma kaalulanguse või lihaste kasvatamise eesmärke.
  • Une jälgimine võimaldab paremini mõista oma une kvaliteeti ja luua optimaalse puhkerežiimi.
  • Võimalus saada teateid, helistada või kasutada kontaktivaba makset võimaldab treeningu ajal oma telefoni ja rahakoti maha jätta.
  • Sünkroniseerimine treeningrakendustega võimaldab justkui treenerit igale poole kaasa võtta.
  • Naised võivad olla huvitatud sellistest funktsioonidest nagu menstruatsiooni või raseduse jälgimine.

Aku kestvus

Kellast ei ole abi, kui see ootamatult keset treeningut tühjaks saab. Pikk aku kestvus on sportlaste jaoks hädavajalik - veendu, et valitud mudel peab vastu pikkadele treeningutele või võistlustele, et saaksid tühjeneva aku asemel keskenduda oma eesmärkidele.

Populaarsemad spordikellad

Nutikellatootjate puhul valitakse Garmin sageli parimaks spordikellaks. Garmin keskendub spetsiaalselt spordi ja tervise jälgimisele ning paistab seetõttu silma liidrina. Kõige populaarsemate spordikellade seas on eelmainitud Garmin Fenix 8 ja Garmin Forerunner seeria. Fenix-seeriat võib pidada praeguseks tippvalikuks sportimiseks. Forerunner-seeria on lihtsam, kuid jälgib jooksu sooritust ja treeninguid laitmatult.

Lisaks Garminile toodab ka Polar ja Suunto spordikellasid, mille disain on õhem ja minimalistlik, kuid nendel on palju väiksem mudelivalik.
  • Polar Ignite 3 on stiilne valik igapäevaseks tervise ja liikumise jälgimiseks.
  • Polar Pacer ja Pacer Pro - oluliste funktsioonidega nutikellad jooksmiseks.
  • Polar Vantage V3 - täiustatud spordiseade täiustatud biosensoritega, treening- ja taastumiskomplektidega ning ülikiire aku kestvusega.
Spordikellade kategoorias võib esile tõsta ka Samsung Galaxy Watch Ultra ja Apple Watch Ultra 2. Mõlemad kellad sobivad ideaalselt nii sportimiseks kui ka seiklusteks: korpus on valmistatud titaanist, mis teeb kella ülikergeks, ning ekraan on kaetud kriimustus- ja purunemiskindla safiirkristallklaasiga. Samuti on see vastupidav kuni 100 meetri sügavusele.

Niisiis valides parimat nutikella, mis vastaks sinu elustiilile ja vajadustele mõtle enda jaoks läbi, milleks sa nutikella kasutama hakkad, millist infot sooviksid saada ja milline võiks olla disain.

Kui need küsimused on vastatud, on õige aeg valida endale just Sinu vajadustele vastav nutikell. Samuti on Euronicsi klienditeenindajad alati valmis vastama tekkinud küsimustele ning abistama parima valiku tegemisel nii e-poes kui kauplustes üle Eesti.