Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 2. jaanuar 2020

Mängukonsool on koduse meelelahutuse süda

Mängukonsool ei ole enam ammu vaid laste meelelahutus. Loe siit, kuidas valida sobivat konsooli.


Mängukonsool ei ole enam ammu vaid laste meelelahutus. Statistika järgi on keskmine videomängude sõber hoopis 30. eluaastate keskel pereisa. Ent konsoolide tootjad keskenduvad ikka konkreetsetele sihtrühmadele, mida nüüd ka lähemalt tutvustame.


NINTENDO SWITCH
Nintendo konsoolid on alati olnud rõhutatult perekesksed ning suunatud just lastele, teismelistele ja nendega koos mängivatele lapsevanematele. Nii ongi terved põlvkonnad kasvanud üles Nintendo mängude legendaarsete tegelaste Mario, Linki või Pikachu seltsis.
Olles suunatud just pere noorematele, väldivad enamik Nintendo mänge realistlikku vägivalda ja rõhutavad lapsesõbralikku keelekasutust. See aga ei tähenda, et need mängud oleksid igavad. Vastupidi – Nintendo mängud on täis põnevaid seiklusi ja arendavaid mõistatusi, mis pakuvad meelelahutust pikkadeks tundideks.

Nintendo on konkurentsitult parim konsool suurema seltskonnaga mängimiseks. Nii pakuvad näiteks „Mario Kart“ või „Mario Party“ lõbusaid elamusi korraga tervele perele või sõpruskonnale. Enamik Switchi mänge on eksklusiivne Nintendo toodang, mida teistel konsoolidel ja arvuteil ei leidu. Sellisteks on näiteks seeriad „Legend of Zelda“ ja „Super Mario“ ning „Pokemoni“ mängud. +
Viimasel ajal saabub Switchile järjest rohkem teiste stuudiote populaarseid mänge, näiteks „FIFA“, „Elder Scrolls 5: Skyrim“ ja loomulikult „Fortnite“.
Nintendo Switch on ainus universaalne hübriidkonsool, mille saab ühendada kodus teleriga ja nautida mänguelamusi suurelt ekraanilt või võtta see endaga kaasa ja jätkata mängimist konsooli 6-tolliselt ekraanilt.
Hiljuti tutvustas Nintendo vaid mobiilseks kasutuseks mõeldud, veidi väiksema ekraaniga, kergemat ja soodsamat versiooni Switch Lite. Switch Lite toetab enamikku Switchi mänge mõne üksiku erandiga. Lite’ile mängu ostmiseks tuleks lihtsalt veenduda, et mängu karbil on Lite’i kujuga ikoon.



SONY PLAYSTATION 4 
See on konkurentsitult populaarseim mängukonsool. PS4 peamiseks tugevuseks on ka lai valik eksklusiivseid mänge, mida teistel konsoolidel ei leidu.Veel üks suur eelis on virtuaalreaalsuse tugi. PS VR-prillid on seni ainus viis konsoolil tõeliselt fantastilisse virtuaalmaailma sukeldumiseks, teised konsoolid seda võimalust ei paku. Ainus alternatiiv nautida virtuaalreaalsuse mänge on palju keerulisem ja kallim arvutisüsteem. Lisaks VR-mängudele on eksklusiivselt vaid PS4-l võimalik mängida neid hinnatud mänge:
„God of War“, „Horizon: Zero Dawn“, „Gran Turismo“ ja „Unchartedi“ seeriad.




MICROSOFT XBOX ONE 
Nii omadustelt kui ka sisult sarnaneb Sony toote konkurendiga. Xboxi puldi kasutusmugavust peavad paljud aga PS4 omast paremaks. One’ile müüdavaid digitaalseid mänge saab mängida ka arvutil. See on kindlasti üks Xboxi suurimaid eeliseid, sest Microsofti veebipoest ostetud kahe platvormi toega mängud on sisuliselt justkui kaks ühe hinnaga pakkumine.
Eksklusiivsed mängud, mida saab mängida vaid Xbox One’il, on näiteks „Halo“ ja „Forza Motorsporti“ seeriad, „Cuphead“, „Player Unknown’s Battlegrounds“ ja „Sea of Thieves“.




ARVUTIT EI MAKSA ALAHINNATA
Mängukonsool on küll kõige lihtsam ja soodsam viis videomängude laia maailmaga tutvust teha, kuid kindel koht on ka arvutil. Tõsine mänguriarvuti on konsoolist küll kallim ja keerukam, kuid pakub parimat mängukogemust neile, kellele on tähtis hästi kõrge kaardisagedus või viimase detailini täiuslik pildikvaliteet.


MILLEGA VEEL ARVESTADA:

Kus soovid mängida?

Nii Xbox One kui ka PS4 lubavad konsoolis olevaid mänge wifi kaudu edastada ka arvutiekraanile ja isegi nutitelefonile. Nii saad mängida ka siis, kui koha elutoa teleri ees on hõivanud teised pereliikmed. Nintendo sellist võimalust ei paku, kuid selleks ei ole ka vajadust. On ju Switch ise täisväärtuslik pihukonsool, mille saad kõikjale kaasa võtta.

Mida kasutavad sõbrad?

Kui sõpradel on juba konsoolid, siis tasuks tõenäoliselt valida just sama tootja omad. Siis saad mängida sõpradega võrgumänge, millest enamik toetavad vaid sama konsooli kasutajaid.

Milline on eelarve?

Hinna poolest on üldjuhul soodsaim Xbox One S, mille hind algab 200 eurost. PS4 Slimi hinnaklass on veidi kõrgem, kuid sooduskampaaniate ajal võib neid leida ka PlayStationiga sarnases hinnas. Universaalse Nintendo Switchi hind on 350 euro kandis ning vaid pihukonsoolina kasutava Switch Lite on sellest 100 eurot soodsam. Konsoolist maksimumi võtmiseks peab paratamatult arvestama ka väikese püsikuluga. Nii Sony kui ka Microsofti konsoolidel on võrgumängu võimalused ning eksklusiivsed lisad saadaval vaid kuu- või aastamaksu eest. Boonusena annavad nii Sony kui ka Microsoft tasulise teenuse kasutajatele iga kuu kaks tasuta mängu. Lisaks on mõlemal konsoolitootjal ka kuutasuline teenus, mis pakub ligipääsu laiale valikule vanematele ja ka eelmiste põlvkondade konsoolide mängudele. Tasuliste teenuste kasutamiseks ei pea konsoolitootjaga jagama oma krediitkaardi andmeid. Euronics pakub nende lunastamiseks eri vääringus ettemaksukaarte, mis sobivad suurepäraselt ka kingiks.

Millist pildikvaliteeti hindad?

Nii Sony kui ka Microsoft pakuvad oma konsoolidest võimsamaid ja paremat pildikvaliteeti pakkuvaid versioone. PlayStation 4 Pro ja Xbox One X toetavad mõlemad 4K resolutsiooni ja HDR-tehnoloogiat, mis teeb detailid eriti heledates ja hämarates kohtades palju selgemini nähtavaks. Hinnaklass on neil aga seetõttu veidi kõrgem.

Mida lisaks soovid?

Mängimine on loomulikult konsooli põhiomadus, see aga ei ole kaugeltki nende ainus oskus. Nii muudavad mängukonsoolid teleri tänapäevaseks meelelahutuskeskuseks. Youtube, Netflix, Amazon Prime Video ja Spotify on vaid mõned näited PS4-i ja Xbox One’i pakutavatest populaarsete äppide valikust. Samuti oskavad need konsoolid mängid DVD- ja Blu- Ray plaate ja esitada teleriekraanil arvutis olevaid filme, muusikat või fotosid. Erandiks on pea eranditult mängimisele keskendunud Switch, kuid sellelgi on olemas Youtube’i äpp.