Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 10. oktoober 2024

Parim õhuniisutaja koju ja magamistuppa – mida pead teadma?

Kuiv õhk kodus tekitab probleeme? Siit leiad põhjaliku ülevaate erinevatest õhuniisutajatest ja nende eelistest ning populaarsed mudelid.

Helge magamistoa voodikapi peal Boneco ultraheli õhuniisutaja U-350


Kuiv õhk siseruumis, eriti just talvisel kütteperioodil võib põhjustada mitmeid naha- ja terviseprobleeme, eriti tundlikud on selles osas lapsed ja eakad. Õhuniisutaja on tõhus lahendus, mis aitab hoida õhu niiskusetaseme optimaalsena ja luua meeldiva sisekliima nii kodus kui ka kontoris.

Aga kuidas valida parim õhuniisutaja just sinu vajadustest lähtuvalt? Selles artiklis toome välja erinevad õhuniisutajate tüübid, nende omadused ja eelised ning hindamiskriteeriumid, et aidata sul teha teadlik otsus.

Miks on õhuniisutaja vajalik?

On teada tuntud fakt, et me veedame kuskil 90% oma ajast siseruumis, mistõttu on ruumiõhu kvaliteet meie tervisele väga oluline. Madal õhuniiskus võib tekitada silmade kuivust, lõhenenud huuli, ärritada hingamisteid ja isegi süvendada allergiaid. Samas kui liiga kõrge õhuniiskus võib soodustada hallituse ja teiste mikroorganismide kasvu.

Õhuniisutaja on ökonoomne lahendus, mille abil saab hoida õhuniiskuse ruumis optimaalsena, mis on kuskil 45-60%. Seade on eriti kasulik lastega peredele, eakatele ja kel esineb allergiaid.

Milline on parim õhuniisutaja? Tööpõhimõte ja tüübid

Euronicsi valikus on erinevaid õhuniisuteid ja igal seadmel on oma eri funktsioonid. Siin on kõige levinumad õhuniisutaja tüübid ja omadused, mis aitavad sul teha otsuse, milline õhuniisutaja valida oma koju.

Ultraheli õhuniisutaja

Ultraheli õhuniisutaja on populaarne valik, kuna see on tugeva niisutusvõimsusega, väikese energiakuluga ning töötab peaaegu hääletult. See on eriti sobilik õhuniisutaja magamistuppa, kuna müratase ei sega und.

Seade kasutab kõrgsageduslikke vibratsioone, et muuta vesi külmaks uduks, mis läbi ventilaatori puhutakse ühtlaselt ruumi laiali.

➕Plussid
  • Töötab väga vaikselt, sobib magamistubadesse ja lastetubadesse
  • Tõhus niisutus
  • Madal energitarbimine
  • Efektiivne väiksemates ja keskmise suurusega ruumides
➖Miinused
  • Võib üle niisutada ja niiskust tuleks mõõta hügromeetriga kui see seadmel puudub
  • Vajab regulaarset puhastamist, et vältida bakterite ja hallituse levikut
  • Vastuvõtlik katlakivile (soovitav oleks kasutada destilleeritud vett)

Kuuma auruga õhuniisuti

Õhuniisuti-auruti kuumutab vett keemistemperatuurini, mis aurustub kiiresti õhku, tõstes ruumi niiskustaset. Auruniisuti on hea erinevate külmetushaiguste puhul nagu kinnine nina ja köha, sest kuumus aitab hävitada baktereid ja mikroobe.

➕Plussid
  • Kompaktne
  • Tõhus bakterite ja mikroobide hävitamisel
  • Sobib keskmise suurusega tubadesse ja raskemate hingamisprobleemidega inimestele
➖Miinused
  • Mõnevõrra kõrgem energiatarbimine võrreldes näiteks ultraheli õhuniisutajatega
  • Kuum aur võib olla ohtlik väikeste laste ja lemmikloomadega kodudes (võib põhjustada põletusi)
Rõõmsad lapsed joonistamas Boneco õhupesur-niisutaja W400 kõrval

Õhupesur

Õhupesur on hübriidlahendus, mis ühendab endas nii õhuniisutaja kui õhupuhastaja omadused. Ideaalne aastaringseks kasutamiseks lastega peredele, allergikutele ning linnaelanikele, kus on rohkem tolmu.

➕Plussid
  • Niisutab ja peseb õhku samal ajal
  • Loomulik niisutamine – ei kasuta ultraheli või kuumtehnoloogiat. Vähendab ka riski, et ruumi niisutatakse üle
  • Lihtne hooldus, sest mõned osad on pesumasina- ja nõudepesumasinakindlad
  • Energiatõhus
  • Sobib iga veekareduse astmega, kuna ei ole katlakivi osas nii tundlikud
➖Miinused
  • Aeglasem niisutamine - õhupesurite niisutusvõimsus võib olla piiratud võrreldes ultraheli – või auruniisutitega
  • Mõnevõrra suurem müra
  • Kallim hind võrreldes tavaliste õhuniisutajatega
  • Vajab regulaarset hooldust - kuigi filtreid pole vaja vahetada, vajavad veefiltrid ja kettad regulaarset puhastamist, et vältida bakterite ja hallituse kasvu vees
Iga õhuniisutaja tüüp pakub erinevaid eeliseid, seega on oluline valida see, mis kõige paremini vastab sinu vajadustele ja elukeskkonnale.

Parima õhuniisutaja valikukriteeriumid

Millist õhuniisutajat valida sõltub mitmetest teguritest nagu:
  • ruumi suurus. Õhuniisutaja võimsust mõõdetakse tavaliselt ruutmeetrites, mida see katma peaks;
  • veepaagi suurus. Suurem veepaak tähendab pikemat tööaega, ilma, et sa peaksid seda tihti täitma. Kui otsid õhuniisutajat magamistuppa, siis võiks valida seadme, millel on vähemalt 1-2 liitrit vett mahutav paak, et see kestaks terve öö;
  • müratase. Madal müratase on eriti oluline magamistoa ja lastetoa jaoks. Üldiselt on ultraheli õhuniisutajad kõige vaiksemad;
  • hügrostaat ja niiskusetaseme reguleerimine. Paljudel õhuniisutitel on hügromeeter sisseehitatud, mis võimaldab automaatselt jälgida ja reguleerida õhuruumi niiskustaset. See on vajalik, et vältida liiga kõrge niiskustasemega kaasnevaid probleeme nagu hallitus või tolmulestade levik;
  • õhuniisutaja hooldus ja puhastamine. Regulaarne puhastamine ja filtrite vahetamine on oluline, et vältida bakterite ja hallituse kogunemist seadmes. Üldiselt ultraheli õhuniisutajad vajavad sagedast hooldust;
  • aroomiõli lisamise lahter. Aroomiõli ei tohi kunagi lisada veepaaki, vaid alati selleks ettenähtud lahtrisse. Kui on soov lisada eeterlikke õlisid, siis tuleks ka valida seda funktsionaalsust toetav mudel;
  • lisafunktsioonid. Öörežiim, automaatne väljalülitumine ja õhu puhastamine on kasulikud lisafunktsioonid.

Parimad õhuniisutajad

Parim ultraheli õhuniisutaja

Boneco ultraheli õhuniisutaja U350 on suurepärane valik kuni 80 m² suurusele ruumile. Seadmel on seadistatav hügrostaat õhuniiskuse reguleerimiseks, valikuline soe või jahe udu, mida saab hajutada kahes suunas ning aroomiõlide lisamise lahter. Tänu 5-liitrisele veepaagile ei pea seda nii tihti täitma ja seade annab märku kui on tarvis vett lisada, vahetada või puhastada.

Parim õhuniisuti auruti

Boneco õhuniisuti-auruti S250 on hea valik hügieeniliseks niisutuseks kuni 50 m² suurusele ruumile. Seade on varustatud puutetundliku LED-ekraan juhtpaneeliga ja hügrostaadiga, mis jälgib pidevalt õhuniiskust. Tänu puhastamise režiimile on auruniisutit lihtne hooldada ning seade ei vaja filtreid. Sobib ka eeterlike õlide kasutamiseks.

Parim õhupesur

Boneco õhuniisuti ja õhupesur W400 on ideaalne lahendus kui soovid ühte seadet, mis niisutab ja puhastab õhku samaaegselt. Seadmel on sisseehitatud hügrostaat, mis reguleerib õhuniiskuse taset ning seadet saab mugavalt rakendusest juhtida. Tänu ülisuurele veepaagile (12 liitrit) ei pea seda liiga tihti täitma ka maksimumi peal töötades. Seadet on lihtne puhastada tänu masinpestavatele komponentidele.

Niisiis kui otsid parimat õhuniisutajat koju või magamistuppa, on oluline arvestada ruumi suurust, niisutustehnoloogiat ja võimsust ning seadme hooldusvajadusi. Hea oleks paigutada õhuniisutaja igasse tuppa.

Ultraheli õhuniisutaja on suurepärane neile, kes otsivad vaikset ja võimsat õhuniisutajat, samas kui auruniisutaja on hea valik neile, kes otsivad lisaks efektiivsele niisutajale ka täiendavat hügieeni.

Kui aga sooviks on lisaks õhuniisutamisele ka õhku puhastada, võiks sinu valik olla õhuniisutaja ja õhupesur ühes seade.

Lõppkokkuvõttes sõltub parima õhuniisutaja valik sinu isiklikest vajadustest ja kodu eripäradest. Vaata kõiki õhuniisutajaid.

Kui endiselt kõhkled, millist õhuniisutajat osta, siis võta meiega ühendust ja meie eksperdid aitavad sul kindlasti teha sobiva valiku.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

1. Milline õhuniisutaja sobib kõige paremini magamistuppa?

Parim õhuniisutaja magamistuppa on ultraheli õhuniisutaja, kuna see töötab hääletult ega sega und.

2. Kui tihti tuleb õhuniisutajat puhastada?

Õhuniisutajat tuleks puhastada vähemalt kord nädalas, sõltuvalt kasutusintensiivsusest ja vee tüübist (destilleeritud vesi vähendab setete teket).

3. Kas õhuniisutit võib kasutada koos eeterlike õlidega?

Mitte kõik õhuniisutajad ei ole mõeldud eeterlike õlide kasutamiseks. Kui soovid lisada õlidel baseeruvaid lõhnasid, vali õhuniisuti, mis toetab seda funktsiooni.

4. Kas õhuniisuti võib põhjustada hallitust?

Üleniisutamise korral võib õhuniisutaja põhjustada hallitust, selle vältimiseks on vaja esmalt mõõta õhuruumi õhuniiskuse tase hügromeetriga või osta seade, millesse see on juba sisseehitatud.